Rukometna reprezentacija Njemačke pobijedila je Mađarsku u Kelnu rezultatom 35:28.

Prvo poluvrijeme donijelo je egal utakmicu, ali su Nijemci otišli na odmor sa jednim golom prednosti (18:17). U drugom poluvremenu kako se utakmica bližila kraju, tako se povećavala prednost domaćina, koji je na kraju slavio ubjedljivu pobjedu sa sedam golova razlike.

Julian Koster predvodio je Njemačku sa 8 pogodaka, a Andres Wolff imao je devet odbrana. U redovima Mađara Rosta i Anscin zabili su po šest pogodaka.

Njemačka je prekočila Mađarsku na tabeli i sada su u dobroj poziciji za plasman među četiri najbolje nacionalne selekcije Evrope.

Njemačkoj treba pobjeda protiv Hrvatske u posljednjem kolu za plasman dalje u polufinale prvenstva kojem su upravo oni domaćini.

The post Rukometaši Njemačke pobijedili Mađarsku i došli nadomak polufinala Evropskog prvenstva appeared first on SPORT CENTAR.