Milan gazi ka osvajanju titule prvaka

Fudbaleri Milana ostvarili su još jednu važnu pobjedu u šampionskoj trci. Rossoneri su večeras na Sardiniji savladali ekipu Cagliarija rezultatom 0:1 i sada ponovo imaju tri boda više od Napolija i čak šest od Intera koji je danas osvojio samo bod protiv Fiorentine.

Bilo je nekoliko prilika za Milan u prvom poluvremenu, a trenutak odluke dogodio se u 60. minutu meča, gosti su probili po desnoj strani, a poslije upućenog centaršuta u kazneni prostor, Giroud je idealno odložio loptu na ivicu kaznenog prostora za Bennacera koji šalje neodbranjivi projektil u mrežu golmana Cragna – 1:0 za Milan.

Cagliari je blizu izjednačenja bio u 76. minutu susreta, kada je Joao Pedro imao odličnu priliku sa sedam-osam metara, ali je lopta zakačila nekog od igrača Milana i završila iznad prečke.

Pokušavali su domaći i u narednim minutima da dođu do prilike za izjednačenje, ali u 84. minutu su izgubili loptu na polovini Milana, poslije čega je uslijedila brza kontra gostiju u kojoj su učestvovala čak petorica igrača Rossonera. Rebić je na kraju poslao loptu kroz sredinu u kazneni prostor za Calabriju koji je bio jedan na jedan sa golmanom Cragnom, ali nije uspio da ga savlada!

Novu šansu za Milan propustio je Giroud u 86. minutu poslije odlično izvedenog Hernandezovog kornera. Napadač Milana je zahvatio loptu glavom, gađao je desni ugao, ali su domaći sa gol-linije uspjeli izbiti loptu u polje.

Prava drama pred golom Milana viđena je u 90. minutu, kada je Pavoletti poslije centaršuta Zappe zahvatio loptu glavom na ivici peterca i pogodio prečku! Lopta je ostala u terenu, imali su domaći još jedan pokušaj, ali je dosuđen prekršaj u napadu.

Po završetku meča došlo je do velike gužve na terenu, nervozni su bili domaćini kojima ”gori pod nogama” u borbi za opstanak, ali sve se brzo smirilo.

Rade Krunić je igrao za Milan od 72. minute, kada je ušao umjesto Diaza.