Odbojkašice BiH pobijedile na startu Evropskog prvenstva

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je započela nastup na Evropskom prvenstvu koje se održava u Italiji, Belgiji, Njemačkoj i Estoniji.

Izabranice Stevana Ljubičića bile su bolje u prvom kolu protiv selekcije Švicarske iako nisu na najbolji način ušle u ovaj meč. Naš tim je slavio sa 3:2 u setovima. Po setovima rezultat je glasio 16:25, 25:15, 23:25, 25:17, 17:15.

Naš tim je tako stigao do druge pobjede u historiji na Evropskim prvenstvima.

Ušle su izabranice Stevana Ljubičića dosta bojažljivo u ovaj meč, kao da ih je “pojelo” veliko takmičenje. Napravile su odbojkašice iz Švicarske osjetnu prednost već na startu, to sa čuvale do kraja i riješile prvi set u svoju korist rezultatom 25:16.

Ipak, naš tim je pokazao klasu u drugoj četvrtini. Zmajice predvođene sjajnom Dajanom Bošković napravile su sjajnu seriju, napadale odlično iz bloka i na kraju riješile drugi set rezultatom 25:15. Dajana Bošković je set završila sa 13 poena, dok je Begić dodala 6.

Treći set naš tim je počeo na sjajan način, imao ubjedljivu prednost, ali je uspio zakomplikovati situaciju u samom finišu. Imale su tri poena prednosti naše odbojkašice, ali su uspjele ispustiti prednost, a Švicarke su stigle na 19:19, a potom i do preokreta.  Švicarska stečenu prednost sačuvala i na kraju stigla do drugog seta na ovom susretu.

Međutim, pokazao je naš tim još jednom mentalnu snagu i nakon 23 minute igre bio siguran u četvrtom setu. Izabranice Stevana Ljubičića riješile su ga u svoju korist rezultatom 25:17.

Pobjednika je odlučio taj brejk, a tamo se bolje snašao naš tim. Zmajice su imale prednost od pet poena razlike, ali su ponovo prednost ispustile i dozvolile protivnicama da se vrate u meč. Na sreću ovoga puta nisu dozvolile protivnicama preokret, te su meč riješile u svoju korist. Posljednji set je otišao u korist našeg tima rezultatom 17:15.

Naš tim naredni meč igra već sutra kada će od 18 sati snage odmjeriti sa selekcijom Bugarske.