S početkom jeseni u našim ormarima ponovno su zavladale jakne. Ipak, ne bilo kakve. Ove sezone kao najveći trend nametnule su se jakne s “funnel” ovratnikom i sada su posvuda. Jedan model se kroz posljednje vrijeme u moru sličnih opcija istaknuo kao najpoželjniji, a nosila ga je čak i Rosie Huntington-Whiteley.
Jakne s povišenim ovratnikom možda su na modnu mapu stavile modne kuće kao što su Saint Laurent i Phoebe Philo, ali sada su već i u kolekcijama high street brendova. Ipak, između high-end luksuza i high streeta svoje je mjesto pronašao jedan model koji je već postao favorit brojnih zaljubljenika u modu. Radi se o kožnoj jakni s potpisom nizozemskog brenda Róhe.
Róhe je brend s bazom u Amsterdamu, a definira se kao “tihi luksuz” jer ga odlikuje minimalistički pristup s naglaskom na kvalitetne bazične komade. Iako je cijeli asortiman vrijedan pomnijeg istraživanja, kao favorit iz kolekcije istaknuo se komad koji brend naziva “Reinvented leather jacket”. Ovo je, dakle, luksuzna kožna jakna sa siluetom bomberice. Najznačajniji elementi su podignuti ovratnik i spuštena ramena, zbog čega daje opušteni izgled.
Prema Lystu, potražnja za ovom jaknom porasla je za 334 posto, što je čini jednom od najpoželjnijih ove sezone. To ponajprije vrijedi za hit izvedbu u krem boji koja je trenutno rasprodana, a dostupne su još crna, tamno smeđa i opcija od brušene kože. Razlozi za njenu popularnost mogu se pronaći u jednostavnoj silueti koja odgovara minimalisticama i svima onima koji traže kvalitetan komad koji se može kombinirati uz ostatak garderobe. Zanimljivo, kupce u potražnji nije omela niti cijena od 850 eura, a kako izgleda u svim varijantama možete proučiti ovdje.




Foto: Instagram, Róhe
