Uprava za indirektno oporezivanje (UIO) najavila je jučer da će od 15. maja ove godine krenuti u pojačane kontrole obveznika koji se bave ugostiteljstvom u BiH.
Povodom najave UIO-a danas su se oglasili iz Stranke demokratske akcije i pozdravili najavu pojačane kontrole ugostitelja.
.adslot_tekst_3 { display:inline-block; width: 300px; height: 250px; }
@media (min-width:360px) { .adslot_tekst_3 { width: 336px; height: 280px;} }
@media (min-width:500px) { .adslot_tekst_3 { display: none;} }
– Stranka demokratske akcije pozdravlja najavu pojačane kontrole poreskih obveznika koji se bave ugostiteljstvom, a koju je Uprava za indirektno oporezivanje BiH najavila za maj ove godine. SDA očekuje da akcije poreskih kontrola neće biti ograničene isključivo na Sarajevo ili Tuzlu i Zenicu, kao što se to ”redovito događalo u ranijim slučajevima, nego da će biti provedene u svim dijelovima BiH – saopćeno je iz ove stranke.
Iz SDA dodaju da očekuju slične akcije kontrole i za druge djelatnosti.

– Pozivamo sve poreske obveznike iz pomenute oblasti da u narednom periodu još jednom prekontrolišu svoje prethodno predane PDV prijave i da li su prijavili sav ostvaren promet i pravilno obračunali svoju PDV obavezu. Ukoliko otkriju neke greške pozivamo ih sami podnesu izmijenjene PDV prijave, kako bi u potpunosti ispunili svoju zakonsku obavezu i na taj način izbjegli kazne u procesu kontrola – saopćeno je jučer iz Uprave za indirektno oporezivanje BiH.
@media (min-width:350px) { .adslot_dno { width: 336px; height: 280px;} }
@media (min-width:500px) { .adslot_dno { width: 300px; height: 250px;} }
.adslot_dno_2 { display:inline-block; width: 300px; height: 250px; }
@media (max-width:500px) { .adslot_dno_2 { display: none;} }
Izvor:BH-index.info Kontakt: redakcija@kalesijski.ba