Rukometaši BiH odigrali sjajan meč protiv Njemačke, na kraju nesretno poraženi

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u dvorani u Bugojnu dočekala Njemačku. Meč je okončan rezultatom 24:26.

Prvih 30 minuta okončano je neriješenim rezulatom 15:15. U posljednjim sekundama za poravnjanje je pogodio Prce za završetak zaista sjajnog prvog poluvremena naših momaka.

U 53. minuti Benjamin Burić brani sedmerac, a na drugoj strani Senjamin Burić zabija za 22:23 i vraća nas u igru. U posljednje dvije minute ušlo se pri vodstvu gostiju 24:25. Herceg je imao šut za izjednačenje, ali je Wolff odbranio njegov udarac. Nijemci su svoj napad iskoristili za konačnih 24:26.

Ovaj poraz ne znači da je Bosna i Hercegovina ostala bez šansi za plasman na Euro jer će nam u posljednjem kolu protiv Austrije biti potreban bod ili pobjeda za plasman na završni turnir bilo kao jedna od dvije prvoplasirane ekipe u grupi ili kao jedna od najboljih trećeplasiranih selekcija.

Naši rukometaši kvalifikacije za Evropsko prvenstvo završavaju u nedjelju gostovanjem reprezetnaciji Austrije. Taj meč se igra u Grazu s početkom u 18 sati. U prvom duelu ove dvije selekcije naš tim je slavio 27:21.