Bosna u kalesijskom derbiju pobijedila Slogu

U okviru 17. kola Druge lige FBiH – grupa Sjever sastaje se Bosna i Sloga u Kalesiji.

Na Gradskom stadionu u Kalesiji sastali su se rivali Bosna i Sloga iz Tojšića, što je naravno privuklo pažnju lokalnog stanovništva.

Bila je ovo utakmica u kojoj su domaći došli do zaslužene pobjede.

Ipak, gosti su bolje otvorili utakmicu. Imali su nekoliko dobrih šansi, ali nisu mogli vodstva. Domaći su sredinom prvog poluvremena preuzeli terensku inicijativu i došli do vodstva u 38. minutu preko Suljića koji je iskoristio dobar centaršut i glavom matirao gostujućeg golmana. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu domaći su krenuli još ozbiljnije, te su golovi u 62. i 65. minuti riješili pitanje pobjede. Gol za 2: 0 postigao je Suljić, a treći gol postigao je Alibašić. Nakon toga domaći su imali i penal, ali ga nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Ipak, uspjeli su domaći u 90. minuti doći do četvrtog gola, kada je jedan gost igrač nespretno reagovao i postigao autogol.

Utakmica je završena pobjeda domaćina od 4: 0.

Bosna je nakon ove utakmice preuzela 11. mjesto sa 23 boda, dok Sloga ostaje na 15. poziciji sa 14 bodova.