Bosna iz Kalesije slavila ubjedljivu pobjedu nad Odžakom 102

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Odžak 102 sa 3:0, u okviru 6.kola Druge lige FBiH „Sjever“.

Mrežu gostiju dva puta je zatresao Elvin Suljić, a u strijelce se upisao i Mehdin Šljivić.

Odžak je bolje otvorio utakmicu, ali su Čaušević (‘6) i Subašić (‘8) propustili izgledne prilike za gol.

U nastavku susreta domaći su u potpunosti preuzeli kontrolu koju nisu ispuštali do kraja susreta.

Mrežu Odžaka „načeo“ je najbolji strijelac Bosne Elvin Suljić (’23). Beganović je odlično centrirao, sa desne strane, a Suljić, sa oko 7-8 metara, glavom pogađa desni ugao gostujućeg gola.

Do kraja poluvremena Bosna je već vodila sa 2:0. Ponovo je pogodio Suljić (’33) glavom. Ovoga puta akcija je krenula sa lijeve strane. Asistirao je kapiten Semir Mujanović a Suljić glavom trese mrežu Odžaka.

Konačan rezultat postavio je Mehdin Šljivić (’73). Beganović je iz kornera pronašao Šljivića na prvoj stativi, koji pogađa za 3:0.

Po kišnom vremenu i teškom terenu za igru, Bosna je prikazala odličnu partiju i zasluženo stigla do četvrte pobjede u dosadašnjih šest kola, sa kojom ostaje u vrhu drugoligaške tabele.

Kalesijski drugoligaš u narednom kolu gostuje kod Mladosti iz Malešića.

BOSNA KALESIJA – ODŽAK 102 3:0 (2:0)

Kalesija – Gradski stadion. Vrijeme: Oblačno sa kišom. Teren: mokar i težak za igru. Sudija: Benjamin Berbić (Banovići). Pomoćnici: Amir Umihanić (Živinice) i Džamsudin Gulam (Tuzla). Delegat: Marijan Damjanović (Tolisa). Žuti kartoni: Redžić i Beganović (Bosna), Brito Aguilera i Subašić (Odžak). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Suljić (’23), 2:0 Suljić (’33), 3:0 Šljivić (’73)

Bosna: Pezić, Redžić, Požegić, Palislamović, Barčić, Suljić (Ahmetović), Dedić (Gazibegović), Šljivić, Mujanović (Hrbat), Beganović (Ušćuplić), Omerović (Jahić). Trener: Mirza Salihović

Odžak: Topolović, Mustafić, Rodrigues Araujo (Saletović), Zurapović, Bojić, Ćosović, Brito Aguilera (Lazić), Čaušević, De Melo Oliveira (Udovičić), Kadić, Subašić. Trener: Mirza Hasanović.